Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Radni z powiatu chcą kolei

Radni powiatu łomżyńskiego jednomyślnie przyjęli uchwałę w sprawie „wyrażenia zgody na nabycie w formie darowizny na rzecz Powiatu Łomżyńskiego mienia Skarbu Państwa”. Chodzi o linie kolejowe na terenie powiatu i miasta Łomży. Samorządowcy chcą nie tylko utrzymać towarowy ruch kolejowy w regionie, który zgodnie z planami rządu ma funkcjonować tylko do 2012 roku, ale także myślą o uruchomieniu pasażerskich połączeń kolejowych choćby pomiędzy Łomżą a Białymstokiem.

W kolejowym przedsięwzięciu samorządowcy z powiatu łomżyńskiego współdziałają z gminą Sokoły i miastem Ostrołęką. Wspólnie chcą przejąć istniejąca w regionie infrastrukturę kolejową od PKP i w pierwszym rzędzie przywrócić ruch na nieczynnej dziś trasie Łapy – Śniadowo udrażniając połączenie kolejowa Ostrołęka – Białystok.

Przypomnijmy, że jak wynika z rządowych zapowiedzi, historia kolei w Łomży ma skończyć się w ciągu najbliższych trzech lat. Jeśli koleją nie zajmą się samorządy 2012 rok ma być ostatnim w którym jakiekolwiek pociągi (dziś tylko towarowe) do Łomży będą jeszcze dojeżdżały. Później linia Łomża - Śniadowo kwalifikować się będzie do zamknięcia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę