Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Coraz więcej osób bez pracy

W stosunku do ubiegłego roku bezrobocie w Łomży wzrosło o 30% - wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Na koniec sierpnia zarejestrowanych tu było 4732 osoby, które nie miały pracy. To 1088 osób więcej niż przed rokiem i 115 więcej niż miesiąc temu.

Do łomżyńskiego zatrudniaka w sierpniu zgłosiło się 619 bezrobotnych. Wśród rejestrujących się 25 osób pracowało za granicą, w tym w Anglii - 9, Islandii – 7, Niemczech – 6, Irlandii – 2, Hiszpanii - 1.
W tym samym czasie do urzędu wpłynęło 140 ofert pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 57,9 %.
„Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany jest z ograniczeniem kierowania na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, zmniejszającym się napływem ofert pracy od lokalnych pracodawców, będącym reperkusją odczuwalnego na rynku pracy kryzysu gospodarczego – oceniają pracownicy łomżyńskiego PUP-u..

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec sierpnia 2009 roku wyniosła 11,4 %, przy czym dla miasta Łomży 13,2%, a dla powiatu 9,1 %.

Dodajmy, że bezrobotni z miasta Łomży stanowili 63,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3003.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę