Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowy sposób oceniania szkół - edukacyjna wartość dodana

Wyniki egzaminów przeprowadzanych na zakończenie nauki w szkołach, to informacje nie tylko o uczniach, ale także o placówkach, w których się kształcą. Pozwalają one sprawdzić o ile powiększyła się wiedza i umiejętności ucznia. "Temu właśnie służy pojęcie edukacyjnej wartości dodanej" - mówił dziś (7.09) w Łomży przewodniczący ogólnopolskiego zespołu zajmującego się takim pomiarem, prof. Uniwersytetu Warszawskiego dr Roman Dolata.

Określanie "przyrostu wiedzy" w szkole pozwala na bardziej obiektywną ocenę i porównanie ze sobą wszystkich placówek oświatowych w Polsce, według takich samych kryteriów. "Kierownictwu placówek umożliwia także bardziej szczegółową analizę pracy w szkole" - mówi Anna Zakrzewska - wicedyrektor publicznego gimnazjum nr 1 w Łomży, które jako pierwsze w mieście rozpoczęło badanie "edukacyjnej wartości dodanej".

"Na razie wartość dodana jest badana tylko w gimnazjach, jednak rozpoczęły się juz prace, aby w podobny sposób mierzyć pracę szkół maturalnych" - mówi dr Roman Dolata. A to z kolei pozwoli m.in. na zastosowanie bardziej obiektywnych kryteriów - chociażby przy tworzeniu różnorakich rankingów tych szkół.

Konferencję na temat EWD (edukacyjnej wartości dodanej) zorganizował Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę