Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Sacrum et Musica na początek sezonu

W szósty sezon artystyczny z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego wkroczył Jan Miłosz Zarzycki (lat 43). Dynamiczny dyrektor i dyrygent zapowiada, że w Łomży nie zabraknie atrakcji dla melomanów małych i dużych. Wspaniałe przeżycia czekają nas już w niedzielę, 6 września o godz. 19 w łomżyńskiej Katedrze, gdzie zaśpiewa z kameralistami radosny zespół gospel Spirituals Singers Band!

Spirituals Singers Band z Wrocławia to raz żywiołowa, innym razem nastrojowa grupa, śpiewająca porywająco gospel. Jej koncert wokalny z towarzyszeniem orkiestry zainauguruje V Jesienny Festiwal Muzyczny Sacrum et Musica im. Jana Pawła II w w Łomży. Również w niedzielę, ale o godz. 13 w kościele Ducha Św., porywającego gospel Spiritualsów będą mogli posłuchać zambrowianie.
- Festiwal trwał będzie przez dwa miesiące w kościołach i domach kultury na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego -  zapowiada Ewelina Żebrowska z FKWL, odpowiedzialna za sprawy marketingu. - Wstęp na wszystkie koncerty festiwalowe jest bezpłatny. Preludium festiwalowe rozbrzmiało już w piątek tydzień temu w kościele pw. Krzyża Św. w Łomży. Nieprzypadkowo tam zaczęło się tegoroczne Sacrum et Musica, gdyż świątynia jest wotum Ziemi Łomżyńskiej za tysiąc lat chrześcijaństwa, sprowadzonego do nas przez misję św. Brunona z Kwerfurtu. Patronat nad festiwalem objął sprawdzony przyjaciel kultury w Łomży ks. bp Stanisław Stefanek TChr.
Podczas festiwalowego preludium pod koniec lata wystąpiła sopranistka Katarzyna Kowalska, a (dosłownie!) pierwsze skrzypce grał bezcenny nabytek łomżyńskiej orkiestry Gustaw Ciężarek. W jego rękach delikatny instrument zabrzmiał, m.in., wirtuozowską, rozkoszną feerią barw „Lata” z „Czterech pór roku”Antonio Vivaldiego. Dwa dni później solistkę i skrzypka podziwiali słuchacze w Piszu, gdzie salą koncertową stał się Kościół Matki Boskiej Miłosierdzia Ostrobramskiej.
Warto zaplanować sobie czas z rodziną na kolejne koncerty Sacrum et Musica, których pełen program podamy w kalendarzu 4lomza.pl.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę