Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Dołożyli do pływalni

Niemal dwa miliony złotych wyniesie dofinansowanie z samorządu województwa podlaskiego na modernizację i rozbudowę pływalni przy łomżyńskiej Szkole Podstawowej nr 10. W czwartek zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania budowy krytej pływalni w Łomży o milion złotych. - Dofinansowanie inwestycji przyspieszy prace budowlane zmierzające do zakończenia budowy i szybszego oddania obiektu do użytku - podkreśla Jacek Piorunek, członek zarządu województwa. Dodatkowe pieniądze na swoje inwestycje sportowe otrzymają także m.in. Szczuczyn i gmina Kolno.

Pieniądze, które podzielił zarząd pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. To państwowy fundusz celowy wspierający m.in. modernizację, remonty i budowę obiektów sportowych, takich jak: hale sportowe (w tym przyszkolne sale gimnastyczne), pawilony sportowe, kryte pływalnie i lodowiska sztucznie zamrażane, boiska i stadiony, budynków zaplecza obiektów sportowych oraz innych specjalistycznych obiektów sportowych. Tym razem do podziału było dodatkowe półtora miliona złotych. Poza 1 mln i 6 tys zł, które trafią na modernizację pływalni w Łomży, wsparcie – 250 tys zł - otrzymają także samorządowcy ze Szczuczyna na dofinansowanie budowy hali sportowej w tym miasteczku, oraz z Hajnówki -  200 tysięcy na budowę krytej pływalni.
- Obecnie kwota jaką samorząd województw przeznacza na dofinansowanie modernizacji pływalni przy SP nr 10 w Łomży wynosi 1 mln 956 tys. zł, a całkowity koszt inwestycji to 10 mln zł – podkreśla Piorunek.
Podczas tego samego posiedzenia zarząd województwa zdecydował także o przesunięciu kwoty 144 tys zł na dokończenie sali gimnastycznej w Zabielu w gminie Kolno.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę