Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Uwaga! Zakaz kąpieli w Narwi!

Woda w Narwi w Łomży nie nadaje się do kąpieli. Ratownicy wywiesili w kąpielisku miejskim czerwoną flagę, co oznacza zakaz kąpieli i wcześniej niż pierwotnie planowano przystąpili do "zwijania" kąpieliska. Jak podaje Wawrzyniec Kłosiński, z biura prasowego prezydenta Łomży, według telefonicznej informacji jaka dotarła do miasta z Powiatowej stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, woda w Narwi nie odpowiada warunkom bakteriologicznym.

Z telefonogramu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży wynika że przekroczone zostały normy w zanieczyszczeniu wód Narwi bakteriami grupy coli. Na podstawie wyników badań wody pobranej w poniedziałek 31 sierpnia 2009 roku, w dwóch miejscach kąpieliska miejskiego, stwierdzono: liczba bakterii Escherichia coli lub bakterii grupy coli typu kałowego – 1414, a liczba bakterii grupy coli - 14136.

Obecność w badanej próbce wody bakterii grupy coli lub bakterii grupy coli typu kałowego dowodzi o stosunkowo świeżym zanieczyszczeniu wody: kałem, ściekami lub gnijącym materiałem roślinnym. Bakterie coli mogą być chorobotówrcze. Te z grupy Escherichia coli mogą wywoływać stany zapalne w przewodach moczowych.

W związku z wykryciem zanieczyszczenia kąpielisko miejskie na Narwi w Łomży zostało zamknięte. Pracownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przez całe wakacje prowadzili to kąpielisko, dziś po południu – kilka dni wcześniej niż pierwotnie planowano – zbierali całe wyposażenie i sprzęt.

Warto dodać, że w przypadku tego kąpieliska wcześniejsze pomiary nie wskazywały na przekroczenie dopuszczalnych norm liczebności tego typu bakterii w wodzie.

 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę