Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Tragiczny bilans wakacji

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Przez całe wakacje w rzekach, jeziorach i stawach na terenie województwa podlaskiego utonęło 15 osób. Bilans wypadków drogowych jest o wiele bardziej tragiczny. Jak podaje policja w 225 wypadkach zginęło 38 osób, a 334 zostały ranne

W co piątym wypadku drogowym, który w wakacje wydarzył się na drogach regionu, uczestniczyły dzieci. Niestety pięcioro z nich zginęło, a kolejne 63. zostały ranne.
- Podsumowanie to powinno być przestrogą dla rodziców – mówi mł. asp. Kamil Sorko z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. - Aby takich zdarzeń było jak najmniej powinniśmy zadbać o należyte przygotowanie najmłodszych. Zanim dzieci będą samodzielnie korzystały z drogi musimy je nauczyć bezpiecznego, zgodnego z przepisami poruszania się po jezdni, chodniku i po drodze dla rowerów. Sami jadąc samochodem zwracajmy szczególną uwagę na dzieci.
Tego typu ostrożność szczególnie ważna jest teraz gdy zaczyna się rok szkolny.
- Pamiętajmy, że ich zachowanie nie zawsze będzie dla nas przewidywalne -  podkreśla Sorko. I dodaje, że dziecko, które wie jak należy zachować się na drodze - to dziecko bezpieczne.

Z policyjnych statystyk wynika, że tegoroczne wakacje, choć na drogach dochodziło do wielu tragicznych wypadków, były jednak bezpieczniejsze niż przed rokiem. Wypadków łącznie było o 21 mniej niż w poprzednie wakacje.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę