Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Na próbę spiszą mieszkańców Rutek

Gmina Rutki w powiecie zambrowskim znalazła się wśród czterech gmin w kraju wytypowanych do przeprowadzenia spisu próbnego przed Powszechnym Spisem Rolnym, który w przyszłym roku ma zostać przeprowadzony w całym kraju. Od połowy września, przez sześć kolejnych tygodni ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego spiszą wszystko co w poszczególnych gospodarstwach w tej gminie jest – od mieszkańców, przez ich gospodarstwa – grunty, zwierzęta i maszyny, a na strukturze dochodów kończąc.

Powszechny Spis Rolny 2010 będzie pierwszym spisem realizowanym od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dane zebrane w spisie pozwolą m.in. na analizę zmian polskiego rolnictwa przed i po przystąpieniu do UE oraz na porównanie ich z danymi gospodarstw w innych państwach członkowskich, a w połączeniu z informacjami zebranymi w badaniu metod produkcji rolnej i Narodowym Spisie Powszechnym w 2011 r. dadzą odpowiedź na wiele pytań dotyczących m.in. starzenia się ludności wiejskiej i problemu następców, zatrudnienia w rolnictwie, obszarów wiejskich oraz wpływu rolnictwa na środowisko.
Nim jednak dojdzie do tego prawdziwego spisu w czterech gminach w Polsce: Gniezno w województwie wielkopolskim, Kamień w podkarpackim, Kołobrzeg w zachodniopomorskim i  Rutki w powiecie zambrowskim (podlaskie) GUS przeprowadzi spis próbny. Odbędzie się on od 14 września do 23 października 2009 r. według stanu na dzień 30 czerwca 2009 r. o godzinie 24.00. W trakcie spisu próbnego zostaną sprawdzone wszystkie procedury oraz rozwiązania metodologiczne, organizacyjne i techniczne przewidziane do zastosowania w PSR 2010.
Jeszcze w sierpniu gospodarstwa rolne w Rutkach odwiedzą rachmistrze spisowi, którzy przekażą list Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, poinformują też mieszkańców o szczegółach przeprowadzenia spisu próbnego, a także ustalą termin przeprowadzenia wywiadu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę