Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Rowerami na Jasną Górę

Po pielgrzymach pieszych do Częstochowy będą podążać rowerzyści. 26 pątników przez pięć dni pokona na swoich jednośladach 500 km. Wyruszą w czwartek rano z Kolna. W skład rowerowej ekipy wchodzą pielgrzymi z Kolna, Łomży, Małego Płocka i Myszyńca.

Pielgrzymka rowerowa z Kolna na Jasną Górę wyruszy po raz piąty. Wyprawę zorganizował ks. Wojciech Stefaniak, proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie. W tym roku pątników-rowerzystów jest znacznie mniej (np. w 2007 roku na Jasną Górę jechało prawie 50 osób). W skład pielgrzymki wchodzą głównie zaprawieni pątnicy, kilku z nich wzięło udział w pielgrzymce rowerowej do Wilna, która w lipcu wyruszyła z parafii Krzyża św. w Łomży.  Są też nowicjusze, którzy do kolneńskiej wyprawy przygotowywali się od kilku miesięcy. – Aby wziąć udział w pielgrzymce trzeba mieć sprawny rower no i przede wszystkim dobry nastrój, trudy podróży nas nie ominą – mówi ks. Wojciech Stefaniak. Najmłodszy pielgrzym-rowerzysta ma 17 lat, najstarszy 59.
Pątnicy dziennie będą pokonywać  ok. 100 km. (najdłuższy odcinek liczy 77 km, najdłuższy 113). Na Jasną Górę wjadą 24 sierpnia ok. godz. 14. Dzień później, 25 sierpnia o godz.  7 rano, z uczestnikami kolneńskiej pielgrzymki rowerowej spotka się bp łomżyński Stanisław Stefanek. O godz. 7.00 odprawi dla nich Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

as


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę