Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

NFZ: Nie będzie pieniędzy na nadwykonania. Zarząd województwa: Protestujemy

Zarząd Województwa Podlaskiego wystąpił ze stanowczym protestem wobec decyzji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza. Jak wyjaśnia Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa, powodem protestu jest zmiana w planie finansowym NFZ na rok bieżący, wskutek której województwo podlaskie nie otrzyma pieniędzy na pokrycie dodatkowych kosztów leczenia pacjentów przez szpitale. Tylko trzy województwa w Polsce zostały potraktowane w ten sposób przez prezesa NFZ.

Wartość ponadlimitowych świadczeń szpitali w województwie podlaskim już za pierwsze półrocze wyniosła ponad 16,6 milionów złotych. Tylko szpital w Łomży ma nadlimity na około 4,4 mln zł.

„Brak zapłaty za powyższe świadczenia skutkować będzie nie tylko pogorszeniem jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych, ale jednocześnie pogorszeniem sytuacji finansowej zakładów opieki zdrowotnej, które nie mogą odmówić udzielenia świadczenia zdrowotnego osobom będącym w stanie zagrożenia zdrowia lub życia” – argumentuje zarząd województwa w proteście wysłanym do NFZ, ale także do premiera Donalda Tuska.
Jak podkreśla Kwasowski zarząd województwa przywołując obietnice minister zdrowia Ewy Kopacz, że wszystkie nadwykonania zostaną opłacone przez NFZ, żądają cofnięcia niesprawiedliwego zarządzenia prezesa Paszkiewicza dotyczącego podziału środków na ponadlimity.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę