Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie zagląda w oczy Kolna...

Fabryka Przyrządów i Uchwytów „Bison-Bial” w Białymstoku chce sprzedać swoje oddziały w Kolnie i Bielsku Podlaskim. Wczoraj branżowe związki zawodowe rozmawiały z zarządem fabryki na temat warunków sprzedaży - informuje Gazeta Wyborcza w swym białostockim dodatku. Zgodnie z ogłoszeniem informującym o wystawieniu na sprzedaż Zakładu Produkcyjnego BISON-BIAL w Kolnie, przy ul. Wojska Polskiego 56 potencjalni zainteresowani mogą kupić albo całą zorganizowaną część przedsiębiorstwa, albo też samą nieruchomość zabudowaną, lub znajdujące się tu maszyny i urządzenia. W kolneńskim oddziale fabryki zatrudnionych jest 170 osób.

Fabryka Przyrządów i Uchwytów Bison-Bial SA była największym w Polsce zakładem wyspecjalizowanym w produkcji oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawaniem.
Jak informuje Gazeta powodem złej kondycji Bison-Bialu jest brak zamówień na jego produkty. Zarząd od miesięcy stara się ciąć koszty. W połowie lutego 2009 r. zaproponował załodze zmniejszenie etatów do trzech czwartych. Ci przystali na to. Jednak wciąż pogłębiający się kryzys zmusił szefostwo do kolejnych oszczędności. Część planowanych do zwolnienia pracowników już
otrzymało wypowiedzenia. Teraz fabryka usiłuje sprzedać oddziały zamiejscowe m.in. w Kolnie. Gazeta powołując się na nieoficjalnie informacje podaje, że jak dotąd nie ma chętnych do kupienia oddziałów firmy.

Tymczasem sytuacja na rynku pracy w Kolnie znacząco się pogarsza. W lipcu, mimo że to sam środek okresu z pracami sezonowymi w budownictwie i rolnictwie, liczba bezrobotnych wzrosła o 230 osób. To przede wszystkim za sprawą spalonego zakładu w Łysych, gdzie pracowali także mieszkańcy Kolna i powiatu kolneńskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę