Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Kolejny krok do budowy w Łomży pierwszego hipermarketu.

Główne zdjęcie
Galeria Łomżyńska (fot. DTZ) Według informacji firmy DTZ zajmującej się wynajmem pomieszczeń w Galerii dostępne one będą dla klientów w czwartym kwartale 2011 roku.

Prezydent wydał decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie Centrum Handlowo-Usługowego Galeria Narew, przewidzianego do realizacji przy ul. Wojska Polskiego w Łomży. Decyzja jest niezbędnym elementem dokumentacji uprawniającej do wystąpienia i uzyskania pozwolenia na budowę obiektu. Określa m.in. działania, jakie należy podjąć, celem dotrzymania wymogów ochrony środowiska, oraz wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym. Decyzja wymaga także od inwestorów przeprowadzenia na etapie projektu budowlanego analizy akustycznej uwzględniającej szczegółowe rozwiązania techniczne projektowanych instalacji na terenie obiektu w zakresie emisji hałasu.

Charakterystyka obiektu (na podstawie załącznika do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji):
Centrum Handlowo – Usługowe NAREW w Łomży stanowić będzie obiekt o dwóch kondygnacjach naziemnych, jednokondygnacyjny w części hipermarketu budowlanego.
W skład całego obiektu wchodzą:
- dwukondygnacyjna galeria handlowa z powierzchniami handlowymi, usługowymi i gastronomicznymi, przeznaczonymi pod wynajem dla drobnych i średnich najemców oraz część techniczna (pomieszczenia: techniczne, socjalne i zapleczowe dla pracowników galerii oraz pomieszczenie na odpady),
- wielkopowierzchniowy sklep spożywczo-przemysłowy,
- hipermarket budowlany,
- zespół 5 sal kinowych
oraz parking naziemny, otwarty dla klientów na 1373 miejsca parkingowe.

Powierzchnie pełniące funkcje handlowe, usługowe i gastronomiczne zlokalizowano na 2 poziomach: parter 0, piętro +1 - znajdować się tam będą sklepy branż tekstylnych, elektronicznych oraz usługi i gastronomia; przewiduje się również lokalizację wielkopowierzchniowego sklepu spożywczego oraz hipermarketu budowlanego. Na poziomie piętra +1, od strony północnej, przewidziano lokalizację zespołu sal kinowych oraz lokali o funkcji gastronomicznej (food court). Wszystkie lokale handlowe będą dostępne z wewnętrznych pasaży oraz atriów, które składają się na system komunikacji publicznej Galerii.

Budynek zaprojektowano w konstrukcji żelbetowej, słupowo – belkowo - płytowej opartej na słupach i ścianach żelbetowych. Konstrukcja budynku – stropy płytowe monolityczne, słupy wewnętrzne i zewnętrzne wylewane na mokro.

Podstawowe wymiary budynku:
- długość – ok. 221 m
- szerokość – ok.189 m
- wysokość (attyka): 9,50m; 13,20m; 18,50m; 20,25m;

Charakterystyczne parametry techniczne projektowanej inwestycji:
- powierzchnia terenu - 91 749 m2
- powierzchnia zabudowy: 35 628 m2
- łączna kubatura budynku : 449 591 m3
- powierzchnia użytkowa : 60 605 m2
- powierzchnia handlowa 44 549 m2


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę