Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Brutalne morderstwo pod Zambrowem - zatrzymano podejrzanych

Nie tylko podzambrowskimi Sędziwujami, ale i całym miastem wstrząsnęła wieść o zbrodni, jakiej na opuszczonej posesji kilka kilometrów od miasta dopuścili się dwaj dwudziestokilkuletni mężczyźni. Zabili oni młodą mieszkankę Zambrowa - Annę K., a następnie usiłowali spalić jej ciało w ognisku koło domu. Nadpalone zwłoki znaleźli strażacy, których wezwano do pożaru, jednak mimo tak wyraźnych dowodów, mieszkańcom Sedziwuj trudno jest uwierzyć w winę mężczyzn, których znają od wielu lat. "Nie wiadomo, co im uderzyło do głowy" - mówią sąsiedzi podejrzanych.

Z opowieści sąsiadów wynika, że troje bohaterów tragedii przyjechało z Zambrowa taksówką około godz. 9 rano. Morderstwa dokonano - jak ustaliła prokuratura między godzinami 13 i 15, zaś około 20:00 zwłoki dziewczyny odnaleźli strażacy, którzy zostali wezwani do pożaru, za jaki wzięto potężne ognisko przed domem.

Zabójstwo było prawdopodobnie efektem sprzeczki między zabójcami a ofiarą- poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Zambrowie, który nadzoruje dochodzenie (prosił, żeby nie podawać jego nazwiska), jednak szczegółów ustaleń nie chce zdradzać ze względu na dobro śledztwa.

26 letni Tadeusz Sz. (notabene ojciec dwojga małych dzieci) i trzy lata młodszy Andrzej Sz. zostali zatrzymani bezpośrednio po znalezieniu ciała ich ofiary. Prokurator wystąpił na razie o areszt tymczasowy, ale czekają ich o wiele surowsze konsekwencje- mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, Maria Kudyba.

Ze względu na to, ze razem z ciałem dziewczyny palone były m.in. opony, jest ono tak uszkodzone, że ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci wymaga sekcji zwłok.Wobec sprawców mordu prokurator wystąpił o areszt tymczasowy. Za wspólne i w porozumieniu pozbawienie życia innej osoby, bo taki zarzut usłyszeli, grozi im nawet kara dożywocia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę