Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Po 13 dniach marszu przyklęknęli przed Cudownym Obrazem Maryi

Główne zdjęcie
fot. archiwum (PPŁ 2008)

Uczestnicy 25. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej wczoraj wieczorem stanęli przed obliczem Matki Bożej Królowej Polski. Tym samym po 13 dniach marszu, i pokonaniu niemal 450 km, dotarli do celu pielgrzymki. Przed jasnogórskim klasztorem witał ich biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek.

To on w Kaplicy Cudownego Obrazu sprawował specjalną Mszę Świętą dla pielgrzymów. Biskup i pątnicy uczestniczyli także w wieczornym Apelu Jasnogórskim, który odbył się bezpośrednio po tej Mszy Świętej.

Pątnicy z Łomży wchodzili wczoraj na Wały Jasnej Góry jako ostatnia – 13 - pielgrzymkowa grupa. Wejścia zaczęły się już od godz. 7.00. Jako pierwsza wchodziła pielgrzymka z diecezji toruńskiej. Łomżanie do klasztoru dotarli o 18.45. Łacznie tylko wczoraj na Jasną Górę weszło 22 tysiące pątników. W szeregach pielgrzymki łomżyńskiej przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski maszerowało ponad  805 pielgrzymów. To o około 10 % więcej niż w ostatnich latach.

Dziś nastąpi formalne zakończenie pielgrzymki. Wcześniej jednak pątnicy spotkają się na specjalnej Mszy św.. Po niej część powróci do domów, a inni zostaną na jutrzejsze uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę