Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Pielgrzymi już pod Częstochową

Po 13 dniach marszu, dziś pątnicy z Łomży dojdą do celu. Wieczorem pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę wejdą na Wały Jasnogórskie, a chwilę później wezmą udział w Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski. W tym roku w pielgrzymce idzie ponad 800 osób – to o około 10% więcej niż w ostatnich latach.

Pielgrzymi, który rankiem 1 sierpnia wyruszyli sprzed Katedry w Łomży aby dojść do  Jasnogórskiego Klasztoru muszą pokonać 435 km. Dzisiejszy odcinek liczy tylko nieco ponad 20 km. O tym w jakiej kolejności grupy będą wchodzić na Jasną Górę zdecydowało tradycyjne  losowanie w Kluczewsku. Zgodnie z jego wynikami pielgrzymów poprowadzi grupa czerwono-zielona. To najliczniejsza grupa pielgrzymkowa. Idą w niej pątnicy z dekanatów: Myszyniec, Chorzele, Rzekuń, Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Św. Antoniego i Ostrołęka Nawiedzenia NMP. Tuż za nimi na Wały Jasnogórskie wejdzie grupa żółto-brązowa, która wyruszyła z Łomży. Idzie w niej 172 pątników z dekanatów: Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne, Kolno, Piątnica i obu łomżyńskich.  Za nimi wchodzić będą grupy: fioletowa, srebrna i niebieska.
Z pielgrzymkowej statystyki wynika, że na Jasną Górę idą przede wszystkim kobiety. Na łączną liczbę 805 pątników sióstr jest 564, a braci tylko 230.  Dla zdecydowanej większości jest to kolejna piesza pielgrzymka do Matki Bożej Królowej Polski. Tylko 253 pątników zdeklarowało, że idzie w pielgrzymce po raz pierwszy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę