Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Wypadki w rolnictwie

Główne zdjęcie
Czterech mężczyzn rozładowywało zboże w stodole w miejscowości Wygonowo w gminie Boćki. Jeden z nich z przyczepy taśmowo podawał zboże do góry. Nagle ściana budynku zawaliła się pod naporem ziarna. 51-letni właściciel gospodarstwa pracujący na górze oraz 59-latek stojący przy ścianie zginęli na miejscu. (www.podlaska.policja.gov.pl)

Podczas żniw liczba wypadków w rolnictwie wzrasta nawet o 20%. Niestety niektóre z nich kończą się tragiczne. W tym roku na terenie województwa podlaskiego, podczas prac w rolnictwie zginęło już siedem osób. We wtorek zginęło dwóch mężczyzn pracujących przy rozładunku zboża na terenie gminie Boćki. Zawaliła się na nich ściana stodoły.

Z danych KRUS wynika, że w pierwszym półroczu 2009 roku, tylko na terenie województwa podlaskiego zgłoszono 1144 wypadków w rolnictwie. Z podsumowania odnotowanych przez Kasę w I półroczu br. wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników wynika, że najwięcej poszkodowanych doznało uszczerbku na zdrowiu w wyniku upadku osób -  47,2% wszystkich wypłaconych jednorazowych odszkodowań, uderzenia, pogryzienia i przygniecenia przez zwierzęta  - 14,4% wypadków, a także pochwycenia lub uderzenia przez ruchome części maszyn - 12,6% wszystkich zgłoszonych wypadków.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę