Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Połowa drogi do Białegostoku będzie po dwujezdniówce

Główne zdjęcie
fot archiwum

Za trzy lata między Jeżewem a Białymstokiem będzie dwujezdniowa „ekspersówka”. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze kontrakt z portugalsko - polskiem konsorcjum firm: Mota - Engil Polska S.A., Strabag sp. z o.o. oraz Transprojekt Gdańsk na zaprojektowanie i zbudowanie niemal 25 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S 8. Kontrakt opiewa na kwotę 675 mln zł.

Konsorcjum portugalsko-polskie jako wykonawce tego odcinak drogi GDDKiA wyłoniła w przetargu już na początku lipca. Nim jednak podpisano kontrakt ze zwycięzcą dokumentację przetargowa musiał zbadać Urząd Zamówień Publicznych. Kontrolerzy nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości stąd możliwość podpisania kontraktu i rozpoczęcia prac. Konsorcjum przez pierwszy rok musi przygotować szczegółową dokumentację techniczną oraz uzyskać pozwolenie na budowę, a przez kolejne dwa lata zbudować 24,5 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej.

S 8 na odcinku Jeżewo-Białystok będzie miała taki sam standard jak obwodnica Wyszkowa - dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę, pasy awaryjne, i pas rozdzielający. Na realizowanym odcinku powstanie nowy most na Narwi, cztery skrzyżowania bezkolizyjne (Jeżewo, Rzędziany, Złotoria, Dzikie), droga dla autobusów i jezdnia dla ruchu lokalnego, a także ścieżka rowerowa i przejścia dla zwierząt.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę