Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Radni Tykocina nie zgadzają się na lotnisko w Sanikach

Wariant IV - Sawino - Sanniki - Bagienki Rada Miejska w Tykocinie odrzuciła wniosek burmistrza Krzysztofa Chlebowicza o przygotowaniu planu przestrzennego zagospodarowania terenów, gdzie ma być zlokalizowane lotnisko regionalne. Wszyscy radni byli przeciw wnioskowi. Wniosek burmistrza był potrzebny, aby nie wydawać pozwoleń na budowę nowych obiektów na terenach przeznaczonych pod inwestycję.

Sesja była burzliwa. Uczestniczyli w niej także rolnicy, którzy protestują przeciwko budowie lotniska. Projekt burmistrza aby rozpocząć przygotowanie planu przestrzennego zagospodarowania terenów, gdzie ma być lotnisko został przez radnych jednogłośnie odrzucony. Na razie pretekstem był brak precyzji w dokumentach uchwały. Jednakże kropke nad i postawił radny Robert Cimoch - "Wszyscy radni na tej sesji są rolnikami. Rolnik rolnikowi nie ma sumienia, żeby zgotować taki los, żeby wywłaszczyć ziemię."

Niezadowolony z takiego obrotu sprawy był burmistrz Tykocina, ale usatysfakcjonowani byli protestujący rolnicy z Sanik, Bagienek i Sawina. Będziemy dalej walczyć - zapowiedział jeden z protestujących gospodarzy - Krzysztof Ziniewicz, nawet jeśli skończyć się to ma na Komisji Europejskiej.

Krzysztof Ziniewicz spodziewa się, że opinia Rady Miejskiej Tykocina oraz protestujących rolników zostanie wzięta pod uwagę i lokalizacja lotniska zostanie zmieniona. Powinno się go zbudować tam gdzie nie ma protestów - dodał Ziniewicz.

Pod koniec lipca zarząd województwa podlaskiego zdecydował, że lotnisko regionalne na Podlasiu będzie w Sanikach w gminie Tykocin. Ma kosztować około pół miliarda złotych. Jego budowa przy wykorzystaniu pieniędzy europejskich musi zakończyć pod koniec 2015 roku. O wyborze tego miejsca - zdaniem władz wojewódzkich - przesądziło centralne położenie w województwie oraz bliskość planowanej drogi ekspresowej Białystok - Jeżewo.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę