Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

JBB nie były podpalone...

Główne zdjęcie
fot. archiwum

„Dotychczasowe ustalenia nie dają podstaw do twierdzenia, iż przyczyną pożaru zakładów JBB w Łysych było podpalenie” - podaje w specjalnym komunikacie prokurator Andrzej Rycharski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Prokuratura ta od 1 lipca prowadzi śledztwo w sprawie pożaru, który 29 czerwca niemal doszczętnie strawił Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych. Opublikowany komunikat ma związek z artykułami części mediów sugerującymi, że zakład został podpalony, a cała spraw ma związek z uprowadzeniem i śmiercią Krzysztofa Olewnika, którą wyjaśnia m.in. specjalna Sejmowa Komisja Śledcza.

„Po przeprowadzeniu wstępnych czynności procesowych związanych z zabezpieczeniem i oględzinami miejsca pożaru oraz przesłuchaniami świadków powołani zostali biegli z zakresu pożarnictwa, metaloznawstwa i metalografii, celem wydania opinii, co do bezpośredniej przyczyny  pożaru. Trwają też inne czynności procesowe. Dotychczasowe ustalenia nie dają podstaw do twierdzenia, iż przyczyną pożaru było podpalenie” - brzmią ostatnie zdania komunikatu podpisanego przez prokuratora Andrzeja Rycharskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę