Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Lotnisko powstanie pod Tykocinem

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Czterech członków zarządu zagłosowało za tym rozwiązaniem, zaś jedna osoba wstrzymała się od głosu - zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję, że regionalne lotnisko powstanie w pobliżu miejscowości Sanniki pod Tykocinem. - Podjęta decyzja jest ostateczną. O wyborze tej lokalizacji przesądziły wyniki raportu. Przypuszczam, że pomimo trudności społecznych, które się pojawiają (protesty rolników -dop.red), zadecydowała lokalizacja centralna w województwie oraz lepsze skomunikowanie z całym regionem i to właśnie legło głównie u podstaw tej decyzji - poinformował marszałek Jarosław Dworzański podczas specjalnej konferencji prasowej. Ogólny koszt budowy lotniska oceniany jest na około pół miliarda złotych. Według wstępnych szacunków prace powinny zakończyć się w roku 2013.

Wczoraj członkowie zarządu województwa podlaskiego zapoznali się z wynikami analizy środowiskowej dla trzech wskazanych potencjalnych lokalizacji budowy lotniska regionalnego w województwie podlaskim - Nowe Chlebiotki, Topolany i Sanniki. Na bazie przedstawionej dokumentacji w drodze głosowania zarząd podjął decyzję, że lotnisko powstanie w pobliżu podtykocińskich Sannik.

- Rozumiem stanowisko osób, które są w sposób bezpośredni dotknięte tą decyzją natomiast zapewniam, że zrobimy wszystko, aby te skutki społeczne załagodzić. Będziemy prowadzić indywidualne rozmowy i negocjacje. Z każdym będziemy rozmawiać indywidualnie tak, aby po zakończeniu operacji wykupu tych gruntów wszyscy wyszli zadowoleni - uspokajał marszałek Dworzański protestujących rolników z Sannik, którzy nie chcą aby na ich ziemi powstało lotnisko. Marszałek przypomniał również, że nie byłoby rozmowy na temat innych lokalizacji poza Topolanami gdyby nie wejście w życie specustawy lotniskowej znacznie ułatwiającej i przyspieszającej procedury inwestycyjne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę