Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

„Wesele Wesel” w Łomży

„Troska o trzeźwość jest troska o życie narodu” - mówił ks bp. Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski, do uczestników XV Wesela Wesel, czyli Ogólnopolskiego Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe. Jubileuszowe spotkanie przez cztery dni będzie odbywało się w Łomży. Zainaugurowało je specjalnym spotkaniem Rady Miasta Łomży, na które przybyła połowa miejskich radnych.

W sali konferencyjnej łomżyńskiego ratusza spotkali się samorządowcy Łomży, uczestnicy Wesela Wesel i zaproszeni goście.
- To Wesele trwa już 15 lat i nie ma końca – mówił  ks. prałat Władysław Zązel, wiceprezes Stowarzyszenia Wesele Wesel.
Duchowny, ubrany w tradycyjny góralski strój, wygłosił okolicznościowy referat przywołując co rusz góralskie powiedzonka i przyśpiewki typu: „Nie pij gorzałecki, bo cie z pola zniesie, lepij ze sie napij zimnej wody w lesie” podkreślał, że na alkohol nie ma mocnych i to niezależnie od wykształcenia, stanu społecznego czy majątku. Mówił także, że nie jest prawdą, „że wszyscy dziś piją” bo wy – podkreślał zwracając się do rodzin, które z całej Polskie przyjechały do Łomży – jesteście świadkami że tak nie jest.
Ks. Zązel zwracał uwagę także, że dziś jest swoisty powszechny przymus i tworzenie mody przez reklamę że aby być wesoło musi być alkohol, co nie jest prawdą. Nawiązując do – jak mówił wskazanego przez Ojca Świętego Jana Pawła II - najważniejszego zdania Jezusa Chrystusa „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” mówił, że większość ludzi nie czym jest alkohol i, że nie jest tym co mu się powszechnie przypisuje.
- Trzeba mieć odwagę iść pod prąd płytkiej opinii i zgubnym tendencjom – mówił duchowny.

Jubileuszowe XV Ogólnopolskie Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe w Łomży będą trwały do niedzieli. Wypełnią je modlitwa, ciekawe konferencje, ale także zabawa. Punktem kulminacyjnym zjazdu będzie sobotni bal bezalkoholowy „Wesele Wesel Łomża 2009”. W spotkaniach swój udział zapowiedziało około 250 osób z całej Polski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę