Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Pierwsza „schetynówka” otwarta...

Ma 1831 metrów długości i 350 centymetrów szerokości – to pierwsza w regionie „schetynówka”. Droga przez Zosin, wybudowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, dziś przed południem została oficjalnie otwarta. - Cieszymy się, żeśmy doczekali się tej drogi – mówił Bogdan Tomaszewski, od 25 lat sołtys Zosina, który jak twierdzi przez całe ćwierć wieku zabiegał u władz aby drogę przez wieś wreszcie zrobiono.

Od lewej: Bogdan Tomaszewski, Jacek Nowakowski, Marek Dworakowski, Jacek Piorunek, Wojciech Dzierzgowski i Robert Skarżyński.
Od lewej: Bogdan Tomaszewski, Jacek Nowakowski, Marek Dworakowski, Jacek Piorunek, Wojciech Dzierzgowski i Robert Skarżyński.

Na uroczystość otwarcia „schetynówki” przyjechali przedstawiciele władz. Szarfę wspólnie przecięło sześć osób - poza sołtysem wsi byli także wójt gminy Jacek Nowakowski, wicestarosta Marek Dworakowski, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski i Robert Skarżyński - wykonawca drogi.

W Zosinie pod Łomżą jest 25 domów. Dotychczas, aby dojechać do miasta, mieszkańcy wsi musieli pokonywać albo piach i kurz – gdy było sucho, albo przedzierać się przez błoto – gdy obficie padał deszcz. Teraz asfaltowa, oświetlona droga, na której co prawda z trudem mieszczą się obok siebie dwa samochody osobowe, łączy drogę powiatową – biegnąca tuż przy Narwi, z drogą krajową (Łomża – Zambrów). Inwestycja kosztowała nieco ponad pół miliona złotych.

- Dzięki takim inwestycjom ludzie budują się w naszej gminie – mówił podczas otwarcia „schetynówki” wójt Jacek Nowakowski.
- Tu jest przykład tego, że jeśli funkcjonujemy w administracji na górze, to możemy zrobić dużo dla regionu – podkreślał wywodzący się z Łomży wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski.
-  Teraz „schetynówka”, niedawno „Orlik” to inwestycje zrealizowane w Gminie Łomża w ramach rządowych programów w tym roku – dodawał Jacek Piorunek, członek zarządu województwa z ramienia PO.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę