Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Polityczna zmiana na stołku dyrektora ODR-u w Szepietowie

Sławomir Gromadzki, ze wsi Stary Gromadzyn pod Kolnem, nie jest już dyrektorem Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W piątek radny sejmiku (wcześniej Samoobrona, teraz PO) złożył rezygnację z tego stanowiska i dziś rezygnacja ta została przyjęta. Nowym dyrektorem ODR-u został Mariusz Cylwik – dotychczasowy pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Zmiana ma związek z wejściem w życie zapisów tzw. ustawy kompetencyjnej, zgodnie z którą od 1 sierpnia ośrodki doradztwa rolniczego przechodzą pod skrzydła samorządu województwa. Gromadzki, który dyrektorem szepietowskiego ośrodka był od kwietnia ubiegłego roku, aby dalej pełnić tę funkcje musiałaby zrezygnować z funkcji radnego województwa. Wówczas koalicja PO-PSL mogłaby stracić większość w Sejmiku.

Sławomir Gromadzki był jednym z trzech radnych Samoobrony wybranym do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Tak jak i cała partia (na szczeblu krajowym rządziła wówczas koalicja PiS – LPR i Samoobrona) początkowo wspierał on marszałka i zarząd PiS, ale po przegranych wyborach parlamentarnych, a w konsekwencji także zmianie koalicji rządzącej w województwie podlaskim radny przeszedł z Samoobrony do Platformy Obywatelskiej.

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę