Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Cena za obwodnicę Zambrowa

Główne zdjęcie
Projektowana obwodnica Zambrowa i Wiśniewa

Od 325 mln zł do 456 mln zł – w takich widełkach kształtują się ceny budowy obwodnicy Zambrowa. W białostockim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otwarto oferty złożone przez wykonawców ubiegających się o kontrakt. Budowa obwodnicy Zambrowa i pobliskiego Wiśniewa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwać mniej więcej dwa i pół roku.

Jak informuje Artur Mrugasiewicz z biura prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie o kontrakt na budowę 11 km obwodnicy starają się zarówno firmy polskie jak i zagraniczne. Na przetarg ograniczony swoje oferty cenowe przedstawiło 13 firm i konsorcjów. Najtańszą – opiewająca na kwotę 325 mln 115 tys 817,33 zł  przedstawiła firma BILFINGER BERGER Polska,  najdroższą na kwotę 456 mln 239 tys 949,89 zł konsorcjum firm polsko-chorwackich. Dodać wypada, że z 13 ofert tylko cztery przekraczają kwotę 400 mln zł.
- Teraz oferty będą szczegółowo oceniane. Potrwa to do września – mówi Mrugasiewicz.

Obwodnica Zambrowa ominie miasto od północy. Zostanie wybudowana w standardzie takim samym jaki ma obwodnica Wyszkowa: dwie jezdnie po dwa pasy ruchu na każdej, z pasem dzielącym i pasami awaryjnymi oraz nośnością 115 kN/oś. Na obwodnicy zaprojektowano dwa bezkolizyjne skrzyżowania, i aż 15 mostów i wiaduktów. W ramach budowy obwodnicy Zambrowa ma być przebudowana (przełożona) na odcinku blisko 5 km - także droga krajowa nr 63 Zambrów - Łomża, łącząca się z planowaną drogą ekspresową.

W trakcie budowy wyburzonych ma być 14 budynków mieszkalnych i 21 gospodarczych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę