Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Fontanny dwie... na 22 wodotryski

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać minifontanna przy skrzyżowaniu Farnej, Długiej i Starego Rynku.

Przez lata w Łomży nie było fontann (może poza tymi małymi w przydomowy i przyblokowych ogródkach i nieco większej na dziedzińcu MPWiK), a w tym roku mamy dostać aż dwie. Pierwsza – mini fontanna – stanie na Starym Rynku u zbiegu Długiej i Farnej, druga – duża fontanna – ma zostać zbudowana na terenie starej strzelnicy. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wyłonienie m.in. jej budowniczego. Sama fontanna ma mieć powierzchnię blisko 800 metrów kwadratowych – całość wyłożona granitem, w jej niecce zmieści się 11 tysięcy litrów wody, którą w górę – nawet na cztery metry - będzie wzbijało 21 dysz.

projekt fontanny na strzelnicy
projekt fontanny na strzelnicy
Zagospodarowanie terenu z fontanną na terenie starej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3 Maja.
Zagospodarowanie terenu z fontanną na terenie starej strzelnicy na osiedlu Konstytucji 3 Maja.

Jak kilka tygodni temu informował ratusz fontanna będzie składała się z dyszy centralnej oraz 20 dysz bocznych. Dysza centralna będzie tworzyła przerywany obraz o wysokości 4 metrów. Dysze boczne będą tryskały strumieniami o indywidualnie regulowanej wysokości od 0,2 do 1,5 metra, przy czym każdy ze strumieni ma być oddzielnie sterowany co ma pozwolić tworzyć różnorodne efekty przestrzenne. Wszystko to ma być jeszcze specjalnie podświetlone reflektorami RGB,  a na placu wokół tej fontanny mają stanąć ławki oraz donice parkowe na zieleń niską. 
Poza budową fontanny na osiedlu Konstytucji 3 Maja w Łomży w jednym przetargu ratusz ujął także budowę na terenie starej strzelnicy ścieżek pieszych i rowerowych, a także wykonanie kanalizacji deszczowej.

Wszystko ma być gotowa na 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem prace przy niej mają się zakończyć dzień wcześniej czyli 10 listopada.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę