Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Z GPS-em przez biebrzańskie bagna

Główne zdjęcie
mapa - szlaki piesze BPN

GPS (Global Positioning System) to system nawigacji satelitarnej obejmujący całą kulę ziemską. Korzystanie z niego jest coraz bardziej popularne. Używa go już nie tylko wojsko, geodeci, transport ale także zwykli ludzie również w podróżach wakacyjnych. Teraz dzięki GPS-owi można bezpiecznie poruszać się także po biebrzańskich bezdrożach.

Właśnie specjalnie z myślą o turystach wyposażonych w odbiorniki GPS została stworzona baza danych przestrzennych szlaków pieszych i rowerowych Biebrzańskiego Parku Narodowego i jego najbliższych okolic. Mapy wybranych szlaków turystycznych są dostępne do pobrania ze strony internetowej parku (www.biebrza.org.pl). Każdy z wytyczonych 16 szlaków pieszych i 6 rowerowych ma swój unikalny numer, który można sprawdzić na przedstawionych mapach.
Wystarczy je zgrać w swój odbiornik GPS, by nie zgubić się wśród biebrzańskich zarośli.
Pomimo tego, że przedstawione dane zostały przygotowane z dużą dokładnością to - jak  podkreślają pracownicy parku - należy je traktować jako dane orientacyjne, a Biebrzański Park Narodowy nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty wynikające z wykorzystania tych danych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę