Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Zabite trzy krowy i spalone 20 kur to efekt nocnej burzy jaka przeszła w okolicach Małego Płocka

Duża burza z licznymi piorunami nie dawała spać mieszkańcom podkolneńskich wsi i tutejszym strażakom. Najpierw od uderzenia pioruna zapaliła się drewniana szopa we wsi Ruda-Skroda. Niewiele później piorun uderzył w stodoło-oborę w Chludniach, a strażacy dostali także zgłoszenie o płonącym transformatorze przy szpitalu w Kolnie. Pędzący na ratunek strażacy po drodze musieli jeszcze usuwać tarasujące przejazd powalone drzewa.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie nawałnica przechodziła nad regionem około godziny 2.00 w nocy. Jako pierwsze odebrano zgłoszenie o pożarze drewnianej szopy we wsi Ruda-Skroda w gminie Mały Płock. Zapaliła się ona od uderzenia pioruna. Wewnątrz spaliło się m.in. 20 kur. Strażacy uratowali znajdującą się w pobliżu inną szopę. Chwilę później w tej samej gminie, ale we wsi Chludnie od uderzenia pioruna zapaliła się murowana stodoło-obora. W tym wypadku pożar był znacznie większy. Bezpośrednio od uderzenia pioruna zginęły trzy krowy, a powstały pożar objął budynek i znajdujące się  wewnątrz płody rolne i sprzęt rolniczy. Kolneńscy strażacy na pomoc przy gaszeniu tego pożaru wezwali nawet jednostkę OSP z Piątnicy. Straty wstępnie szacuje się na 100 tys zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę