Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Do czterech razy sztuka: Łomżyńskie Centrum Kultury (fizycznej) narysują nam architekci z Warszawy

Główne zdjęcie
W ramach współpracy z miastem (offset-u) Echo Investment, które obok chce wybudować galerię handlowa z hipermarketem, przed dwoma laty zleciło firmie 2G STUDIO przygotowanie koncepcyjnego projektu Łomżyńskiego Centrum Kultury (wówczas jeszcze bez hali sportowej). Koncepcja została przekazana miastu, ale w ogłoszeniu o przetargu na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej na Łomżyńskie Centrum Kultury w Łomży przy ul. Zawadzkiej z salą sportowo – widowiskową o tym dokumencie nie wspomniano.

Niemal 700 tys zł będzie kosztowała nas dokumentacja Łomżyńskiego Centrum Kultury. Miasto właśnie ogłosiło wyniki już czwartego przetargu na wyłonienie wykonawcy dokumentacji. ŁCK, którego głównym elementem ma być wielka hala sportowo-widowiskowa (przystosowana do pierwszoligowych rozgrywek siatkówki) zdolna pomieścić na widowni nawet cztery tysiące osób, ma powstać przy ul. Zawadzkiej.

Jak ogłosiło miasto przetarg na „wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej na Łomżyńskie Centrum Kultury w Łomży przy ul. Zawadzkiej z salą sportowo-widowiskową” wygrało konsorcjum warszawskich firm:  Architekt Radosław Guzowski oraz Awaco Project Sp. z o.o.. Zaproponowana przez nich cena za usługę to 694 tys 180 zł. Kompletna dokumentacja budynku ma być gotowa za rok.
Zgodnie z zapisami zamówienia największą częścią ŁCK ma być hala widowiskowo-sportowa. Ma ona pomieścić minimum 3 000 widzów, ale projektanci powinni przewidzieć możliwość zwiększenia liczby miejsc nawet do 4 000 poprzez zastosowanie loży i balkonów, teleskopowo rozsuwanych trybun itp. Hala ta powinna być zaprojektowana według wytycznych Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej i m.in. umożliwiać transmisję telewizyjną w jakości HD.
Cześć „kulturalna” Łomżyńskiego Centrum Kultury była by znacznie mniejsza i w opinii osób zajmujących się upowszechnianiem kultury na potrzeby miasta niewystarczająca. W niej znalazłyby się m.in. sala prób muzycznych i koncertów kameralnych na ok. 200 m2, dwie pracownie plastyczne po 45 m2 każda, a także sala baletowa na ok. 150 m2 i równie duża sala spotkań i konferencji. Przy każdym z tych pomieszczeń znajdować by się miały także pomieszczenia zaplecza technicznego, pokoje instruktorów czy garderoby.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę