Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Miliony na rozwój łomżyńskiej uczelni

Główne zdjęcie
Ze strony PWSIiP umowę podpisał Rektor – prof. Kazimierz Pieńkowski, a ze strony PARP Zastępca Prezesa – pan Dariusz Szewczyk. (fot. PWSIiP)

Profesor Kazimierz Pieńkowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowanie z funduszy unijnych projektu „Rozwój infrastruktury Uczelni wraz z halą do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego”. Całkowita wartość projektu to ponad 53 mln zł. Prawie 98% tej kwoty ma pochodzić ze środków unijnych.

Tak ma wyglądać nowy kompleks budynków PWSIiP w Łomży
Tak ma wyglądać nowy kompleks budynków PWSIiP w Łomży

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jako pierwsza w regionie podpisała umowę na dofinansowanie projektu z funduszy Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W ramach realizacji obiektu na pustej działce przy ul. Akademickiej – po drugiej stronie obecnego budynku uczelni – powstaną i zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt budynek dydaktycznego Instytutu Technologii Żywności i hala laboratoryjno-technologicznej do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego. Przy okazji w nowoczesny sprzęt zostanie wyposażony także Instytutu Informatyki i Automatyki. Wszystko to ma zostać zrealizowane do 2013 roku.

W wyniku realizacji Projektu powstanie nowoczesna infrastruktura dydaktyczna, która stworzy warunki do kształcenia studentów na najwyższym poziomie. Jednocześnie, znakomicie wyposażone laboratoria będą służyły do prowadzenia prac badawczych przez pracowników naukowych na potrzeby przedsiębiorstw z branży przetwórstwa rolno-spożywczego z Polski północno-wschodniej.
Jak ocenia profesor Kazimierz Pieńkowski obiekt ten będzie znakomitą bazą badawczą dla Podlaskiego Klastra Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i szansą na rozwój naszego regionu, gdzie kluczowym sektorem produkcji jest rolnictwo.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę