Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dostaniemy mniej na „schetynówki”

Tak jak w ubiegłym roku, do podziału na remonty lokalnych dróg w województwie podlaskim miało być 62,5 mln zł. MSWiA zaproponowało jednak nowy podział środków na „schetynówki”. Dzięki temu województwo podlaskie dostanie o blisko 9 mln mniej.

„Schetynówki”, obok „Orlików”, to jak dotychczas najlepsze rządowe programy, których efekty już widać w regionie. Po pierwszym roku funkcjonowania kierowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetynę Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 - co najmniej połowę pieniędzy na sfinansowanie inwestycji daje rząd - na terenie województwa podlaskiego zmodernizowano (lub jeszcze zostanie zmodernizowanych) ponad 200 km dróg. To dotychczas zaniedbywane drogi gminne i  powiatowe (88,8 km dróg powiatowych (26 inwestycji) i 111,8 km dróg gminnych (45 inwestycje)). W ramach tego programu samorządy mają szansę na ich stosunkowo łatwą modernizację. Zgodnie z pierwotnymi  założeniami NPPDL co roku z budżetu państwa na każde województwo miało iść 62,5 mln zł, teraz MSWiA chce zmienić tę zasadę. Na wprowadzeniu nowego algorytmu najwięcej zyskają duże województwa, tj. Mazowsze i Wielkopolska, a straci aż 9 województw w tym podlaskie. Do nas ma trafić tylko 53 mln  880 tys zł, czyli o ponad 8,6 mln mniej. To oznacza, że będzie można zmodernizować o około 30 km dróg mniej niż w pierwszej edycji programu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę