Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Bo Łomża to nie wieś...

Na najbliższej sesji radni Łomży mają wprowadzić do zmiany do zapisów regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Zgodnie z propozycją zmian zostanie wprowadzony całkowity zakaz chowu i utrzymania zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej, a na tych nie wyłączonych hodowla bydła i trzody chlewnej ma być ograniczona. - Powodem do wprowadzenia zmian są liczne skargi mieszkańców Łomży na uciążliwości wynikające z hodowli zwierząt gospodarskich przez ich sąsiadów – argumentuje w przesłanym uzasadnieniu prezydent Łomży.

Dziś obowiązujący § 22 regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Łomża zakazuje chowu i utrzymywania zwierząt gospodarskich na terenie osiedli domów wielorodzinnych oraz jednorodzinnych o zabudowie zwartej, na działkach o powierzchni do 1000 m2. Zakaz ten nie dotyczy gospodarstw rolnych i utrzymywania zwierząt gospodarskich wyłącznie na własne potrzeby, pod warunkiem, że nie sprawi to uciążliwości i będzie prowadzone z zachowaniem niżej określonych wymagań. Propozycje nowych uregulowań są o wiele bardziej ostre. Wprowadzają one całkowity zakaz chowu i utrzymania zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej i ograniczają hodowlę zwierząt gospodarskich na terenach nie wyłączonych z produkcji rolniczej do – w przypadku bydło - 60 DJP, a trzody chlewnej - 20 DJP. (DJP to Duża Jednostka Przeliczeniowa odpowiadająca krowie o masie ciała 500 kg)

Zbigniew Gadziński zastępca Komendanta Straży Miejskiej tłumaczy, że w Łomży jest wiele domów – zwłaszcza na osiedlach Skowronki, Łomżyca, Kraska, Zawady Przedmieścia, Pociejewo -  przy których przede wszystkim starsi mieszkańcy, hodują  kilka kur czy prosiaka „na własne potrzeby”. Nowe przepisy zabraniałyby tego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę