Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Zmiany w Kościele Łomżyńskim

Ojciec Krzysztof Groszyk, OFM Cap. od wczoraj jest nowym proboszczem parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Łomży. Na tym urzędzie, i w całym klasztorze Ojców Kapucynów, zastąpił ojca Grzegorza Sucheńskiego, który był proboszczem tej parafii od 2006 roku. To pierwsza z wakacyjnych zmian na stanowiskach proboszczów w parafiach diecezji łomżyńskiej. W sierpniu nowych proboszczów dostaną jeszcze wierni w 11 parafiach.

Zgodnie z decyzjami biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka z dniem 25 sierpnia zmienią się proboszczowie w parafiach:

  • Burzyn - ks. kan. Stanisława Bokińca (przechodzi na emeryturę) zastąpi ks. Wiesław Pac – dotychczasowy wikariusz parafii Św. Krzyża w Łapach,
  • Czyżew - ks. prał. Kazimierza Chaberka (emerytura) – zastąpi ks. Tomasz Wilga - prob. par. św. O. Pio w Grajewie
  • Grajewo - parafia pw. św. O. Pio - proboszczem mianowany ks. Mariusz Stawierej - wik. par. Jedwabne
  • Dąbrówka Kościelna - ks. prał. Mieczysława Dworakowskiego (emerytura) zastąpi ks. Grzegorz Śniadach - prob. par. Ciechanowiec
  • Ciechanowiec – proboszczem mianowany ks. Andrzej Polakowski - wik. par. św. A. Boboli w Łomży

Poza tym tego dnia w sześciu kolejnych parafiach: Olszewka, Wola Mystkowska, Stary Skarżyn, Krukowo, Kuzie i Łosewo dotychczasowi administratorzy staną się proboszczami. 25 sierpnia  miejsce posługi kapłańskiej zmieni także kilkudziesięciu księży wikariuszów.

Więcej o zmianach jakie w ostatnim czasie zaszyły i w najbliższych dniach zajdą w Kościele Łomżyńskim można dowiedzieć się z Komunikatu, który został opublikowany na stronie internetowej Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę