Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

W Sokołach internet będzie za darmo

Mieszkańcy Gminy Sokoły będą mogli korzystać bezpłatnego dostępu do internetu. Gmina uruchomi sieć nadajników radiowych działających w oparciu o 20 megabitowe łącza Telekom PKP. Jaki zapowiada wójt Józef Zajkowski w trzecim kwartale z bezpłatnego internetu będzie mógł korzystać każdy z sześciu tysięcy mieszkańców gminy.

Dotychczas nie wszyscy mieszkańcy gminy Sokoły w powiecie wysokomazowieckim mogli korzystać z internetu, bo infrastruktura techniczna działających tu operatorów telefonicznych i internetowych jest niewystarczająca. Poza tym – jaki podkreśla wójt Józef Zajkowski - koszty dostępu do internetu dla wielu mieszkańców są zbyt wysokie.
- Nie możemy pozwolić aby oskubywano mieszkańców gminy – mówi Zajkowski. 
Dlatego gmina koszty dostępu do internetu postanowiła wziąć je na siebie. Jak szacuje wójt  wybudowanie infrastruktury zapewniającej dostęp do internetu mieszkańcom wszystkich 50 wsi gminy nie będzie kosztowało więcej niż 14 tys euro. Drugie tyle ma kosztować trzyletnia dzierżawa łącza od Telekom PKP.  
- Takie rozwiązanie widzieliśmy podczas majowego wyjazdu do Hiszpanii. Tam się sprawdza u nasz też musi – podkreśla wójt Sokół.  
Mieszkańcy gminy już cieszą się na bezpłatny internet. Do tej pory zgłosiło się już 600 chętnych gotowych podpiąć się do darmowego „gminnego internetu”. To ponad 1/3 rodzin mieszkających na terenie gminy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę