Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Bocianie rodziny w kryzysie?

Ponad 200 młodych bocianów „wychowało” się w tym roku na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. To znacznie mniej niż w ubiegłym roku - było wówczas 289 młodych. Okazuje się, że w tym roku ptaki te zasiedliły u nas znacznie mniej gniazd.

Dane dotyczące populacji bocianów na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi opublikowano na stronie internetowej Parku (www.lpkdn.4lomza.pl). Z przeprowadzonej  inwentaryzacji wynika, że w tym roku zasiedlone są 82 bocianie gniazda (przed rokiem było ich 95).  Okazuje się, też że jest znacznie mniej gniazd z dużą ilością młodych. O ile w ubiegłym roku było aż 5 gniazd w których rodzice wykarmiali po pięć bocianków, to w tym roku odnaleziono tylko jedno takie gniazdo. W ubiegłym roku 4 młode były aż w 29 gniazdach, a w tym roku tylko w 7.  W bocianiej społeczności w  przeważają rodziny z tróją i dójką dzieci. Tych pierwszych naliczono 41, a drugich 23. Bociania para z jednym małym to ciągle ewenement. W tym roku na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi znaleziono tylko pięć takich gniazd. 
Łącznie pracownicy parku doliczyli się 207 młodych bocianów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę