Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Odbity z rąk porywaczy w Łomży

Policjanci stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz realizacyjnego zatrzymali wczoraj trzech obywateli Czeczenii i Wietnamczyka, którzy dzień wcześniej uprowadzili z Warszawy innego obywatela Wietnamu. Następnie od rodziny pokrzywdzonego zażądali okupu. Funkcjonariusze odbili zakładnika przetrzymywanego w jednym z domów w centrum Łomży. Tam też zatrzymali porywaczy. Za wzięcie zakładnika czterem zatrzymanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki dobrym kontaktom z obywatelami Wietnamu przebywającymi w Warszawie policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz wydziału realizacyjnego KSP ustalili, gdzie przebywa uprowadzony w środę przez trzech obywateli Czeczenii i Wietnamczyka inny obywatel Wietnamu. Mężczyzna prowadzący w Polsce działalność gospodarczą został uprowadzony z Warszawy. Porywacze przewieźli pokrzywdzonego do jednego z domów w centrum Łomży i tam przetrzymywali. W momencie uprowadzenia od rodziny pokrzywdzonego zażądali okupu. Potem nie podejmowali z rodziną poszkodowanego żadnych negocjacji.

Poinformowani o uprowadzeniu policjanci, z uwagi na bezpieczeństwo pokrzywdzonego, niezwłocznie przystąpili do działania. Istniało bowiem podejrzenie, że porywacze mogą posiadać broń palną. Wspólnie z funkcjonariuszami z Łomży i Białegostoku oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP po kilkunastu godzinach od porwania weszli do dwóch wytypowanych domów w Łomży.

W tym momencie, z okien jednego z lokali wyskoczyło trzech mężczyzn i uciekło na pobliską posesję. Jeden z porywaczy i uprowadzony pozostali w środku. Po kilku minutach porywacze 21, 33, 39-letni obywatele Czeczenii oraz 32-letni obywatel Wietnamu byli w rękach funkcjonariuszy. Policjanci uwolnili także uprowadzonego obywatela Wietnamu.

Podejrzani o wzięcie zakładnika dziś zostaną przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej. Za to przestępstwo może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają też czy obywatele Czeczenii przebywali w Polsce legalnie.

źródło: KSP

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę