Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
na podstawie: rolna.tvp.pl

Będą kary za nadprodukcję mleka?

W 2010 roku polscy rolnicy mogą zapłacić ogromne kary za przekroczenie kwot mlecznych w obecnym sezonie. Ogromne, bo dużo wyższe niż za sezon 2005/2006. Wtedy za każde 100 kg mleka ponad ustalony limit rolnicy płacili 39 zł. Teraz, kara podstawowa za 100 kg, to już ok.. 98 zł (28 euro). A przekroczenie limitu jest możliwe – ostrzegają eksperci.

W minionym sezonie nie wykorzystaliśmy tylko jednego procenta przyznanej nam kwoty. Możemy wykorzystać ją teraz. 1 proc. to 94 mln kg mleka. Do tego dochodzi 1 proc. o który nasza kwota wzrasta z „urzędu”, czyli kolejne 94 mln kg. Ale nasza produkcja jest coraz wyższa.
Przez pierwsze cztery miesiące tego roku wzrosła aż o 160 mln kg. Są bardzo dobre warunki pogodowe do produkcji mleka – nie ma upałów, jest duża wilgotność, rosną zielonki - i mleka jest coraz więcej.

Przypomnijmy, że w 2006 kary za przekroczenie limitów produkcji mleka zapłaciło w Polsce ponad 140 tys. rolników. Wówczas limit przekroczony został o prawie 290 mln kg mleka.

O możliwym przekroczeniu limitu i grożącym za to karom oraz sposobom na ich unikniecie w niedzielę rano (o godz. 8.00) z ministrem rolnictwa rozmawiać mają mleczarze w telewizyjnym programie „Informacje rolnicze” nadawanym w TVP1.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę