Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Premier z wizytą w Łysych

Premier Donald Tusk obiecał pomoc dla pracowników zakładów mięsnych JBB w Łysych w województwie mazowieckim. Pod koniec czerwca niemal doszczętnie spłonął tam Zakład Przetwórstwa Mięsnego, który był pracodawcą dla półtora tysiąca osób. Większość z nich otrzymała już wymówienia z pracy.

Donald Tusk powiedział, że priorytetową sprawą jest to, aby pracownicy JBB odzyskali pracę. Szef rządu chce, aby od listopada ruszyła produkcja w zakładach mięsnych w Łysych. Premier nie wykluczył wydłużenia zasiłków dla bezrobotnych, a także pomocy w negocjacjach z bankami dotyczących spłaty kredytu i otrzymania gwarancji kredytowych. Premier obiecał również pomoc osobom, które będą chciały przekwalifikować się zawodowo.

Urzędnicy zadeklarowali pomoc w odtworzeniu spalonych dokumentów 500 pracowników. Swoje dowody osobiste, prawa jazdy zostawili w depozycie firmowym, kiedy rozpoczynali pracę w dniu pożaru. Prace zakończyła także komisja, która badała przyczyny pożaru. Na razie nie są jednak znane jej wyniki.

W zakładach mięsnych JBB pracuje blisko 1500 osób - 350 to mieszkańcy województwa podlaskiego. W pożarze zniszczone zostały wszystkie hale produkcyjne. Właściciel deklaruje jednak, że produkcja zostanie wznowiona za 3-4 miesiące.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę