Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Kameleon z Łomży podbija Europę

Główne zdjęcie
Tak jak prawdziwy kameleon ramka termo-plastyczna przyjmuje kolor dokładnie taki sam jak ma rama okienna, w którym szyba jest zamontowana

Prawdziwie europejską furorę robią szyby z systemem TPS Kameleon firmy UniGlass. Znajdują się one już w ponad stu tysiącach okien zamontowanych niemal w całej Europie. To szyby z tzw. ciepłą ramką. Pozawalają zaoszczędzić energię na ogrzewanie domu, a do tego - jak prawdziwy kameleon – ramka termo-plastyczna przyjmuje kolor dokładnie taki sam jak ma rama okienna w którym szyba jest zamontowana - bez różnicy czy jest to plastik, czy też naturalne drewno.

Nowoczesna linia technologiczna w firmie UniGlass Polska
Nowoczesna linia technologiczna w firmie UniGlass Polska
Nowoczesna linia technologiczna w firmie UniGlass Polska
Nowoczesna linia technologiczna w firmie UniGlass Polska

Produkcję szyb z systemem  TPS Kameleon łomżyńska firma UniGlass prowadzi w oparciu o technologię światowego lidera w tej dziedzinie – niemieckiego przedsiębiorstwo KÖMMERLING.  Uruchomienie nowej linii technologicznej było strzałem „w dziesiątkę”. Mimo światowego kryzysu   te szyby sprzedają się jak świeże bułeczki. Już zamontowane je w ponad 100 000 okien w Polsce, ale także w Niemczech, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Litwie, Łotwie, Estonii i Białorusi.
Użytkownicy okien z szybami z TPS Kameleon „dostrzegli” zalety nowy okien. Jedną z nich widać już na pierwszy rzut oka - przejmowanie kolorów z otoczenia. To umiejętność dotychczas przypisana jedynie kameleonowi – stąd też nawiązanie do tego zwierzęcia w nazwie produktu. Termo-plastyczna ramka dystansowa znajdując się wewnątrz szyb przejmuje dokładnie taki sam kolor jak ma rama okienna w której szyba jest zamocowana. Jeśli okno jest białe, ramka staje się biała, jeśli czerwone – ramką będzie wydawała się czerwona, a jeśli szyba z systemem TPS Kameleon zostanie zamocowana w ramie drewnianej ramka ta przyjmie kolor drewna z jakiego okno zostało wykonane.
To „ładna”, ale jednak nie najważniejsza zaleta szyb z łomżyńskiego UniGlass-u. Okna  wyprodukowane z użyciem tych szyb znacznie lepiej izolują niż nawet nowe plastikowe okna wyprodukowane w starej technologii. Specjaliści wyliczyli, że w domu o powierzchni oszklonej 20 m.kw. zastosowanie okien z systemem TPS zamiast konwencjonalnych szyb daje oszczędności energii równej spaleniu 420 litrów oleju opałowego.

Okna te mają jeszcze jedną, wydawałoby się mało znaczącą, zaletę – nie rosieją. Chodzi o to, że „dzięki” mostkowi cieplnemu tworzonemu przez standardową aluminiową ramkę dystansową, zimą - zwłaszcza o poranku - na krawędziach tamtych okien widać skraplającą się parę wodną. W przypadku gdy okno będzie miało szyby z systemem TPS Kameleon zjawisko to w ogóle nie wystąpi, bo szyby na całej swej powierzchni – także na krawędziach – będą miały taką sama temperaturę.
Nie wiadomo, czy to właśnie ta zaleta okien z systemem TPS sprawiła, że słynne Złote Tarasy z ulicy Złotej w Warszawie wykonane są z okien w technologii TPS. Niestety szyby to tej galerii handlowej były wykonane w Niemczech. Wytłumaczeniem może być fakt, że gdy gmach ten budowano przed trzema laty, a UniGlass z Łomży szyby w systemie TPS Kameleon jeszcze nie produkował.

Więcej informacji o szybach z systemem TPS i o ich zaletach znajdziecie państwo na stronie internetowej producenta: www.uniglasspolska.pl

 

tekst sponsorowany


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę