Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska Fundacja Innowacyjnej Gospodarki

Główne zdjęcie
Podczas spotkania informacyjnego w PWSIiP w Łomży (fot. www.pwsip.edu.pl)

Wspieranie rozwoju gospodarczego we wszystkich dziedzinach działalności produkcyjnej i usługowej ma być głównym celem działania Łomżyńskiej Fundacji Innowacyjnej Gospodarki. Fundację, która swym działaniem ma objąć tereny pięciu powiatów tworzących dawniej województwo łomżyńskie, powołuje prof. Kazimierz Pieńkowski, założyciel i dotychczasowy (do września 2009 r.) rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

W siedzibie uczelni odbyło się spotkanie poświęcone powołaniu Fundacji. Na spotkanie zostali zaproszeni starostowie, burmistrzowie i wójtowie z byłego województwa łomżyńskiego oraz przedstawiciele przedsiębiorców. Wcześniej – jak zapewniał prof. Pieńkowski - zostały przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami naukowymi i przedstawicielami uczelni wyższych współpracujących z łomżyńską PWSIiP tj.: Politechniką Białostocką, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutem Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku.
Łomżyńska Fundacja Innowacyjnej Gospodarki wspieranie rozwoju gospodarczego Podregionu Łomżyńskiego chce realizować poprzez m.in.  finansowanie i prowadzenie badań stosowanych i prac innowacyjno – wdrożeniowych, we wszystkich obszarach życia gospodarczego, a zwłaszcza w zakresie tworzenia ośrodków rehabilitacyjno – wypoczynkowych, przetwórstwa rolno – spożywczego i rozwoju energetyki, a w szczególności w rozwoju odnawialnych źródeł energii, finansowanie zakupów specjalistycznego sprzętu i aparatury badawczej oraz wspieranie finansowe i organizacyjne przedsięwzięć promujących rozwój gospodarczy.
Jak zapowiadał prof. Kazimierz Pieńkowski Fundacja zamierza także ściśle współpracować z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr dokonując podziału obszaru zadaniowego. BFKK ma zajmować się głównie działaniami szkoleniowymi pracowników w różnych dziedzinach gospodarki pozyskując na ten cel środki finansowe z UE, a ŁFIG będzie zajmować się głównie wdrożeniem znanych oraz innowacyjnych technologii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę