Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Nie wiedzieli co to dobro miasta?

Główne zdjęcie
Maciej Głaz, Wiesław Grzymała i Jan Bajno

„Nie wiem” - tak na pytanie o przyczyny usunięcia z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości odpowiada Wiesław Grzymała, przewodniczący Rady Miasta. W poniedziałek on i radny Paweł Borkowski zostali usunięci z tego klubu. - To moja osobista decyzja – mówi Mariusz Chrzanowski szef klubu PiS. - Od dłuższego czasu nie realizowali oni naszych wewnętrznych ustaleń - dodaje. Bezpośrednim pretekstem do usunięcia dwóch radnych było ich głosowanie w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego umożliwiających realizację przy zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej galerii handlowej z hipermarketem. Obaj radni wstrzymali się od głosu, a zdaniem Chrzanowskiego według ustaleń cały PiS miał zagłosować przeciw.

- Dla dobra miasta zdecydowałem się na ich wykluczenie – tłumaczy Chrzanowski, podkreślając, że radni PiS są jedyną opozycją wobec szkodliwych dla miasta działań prezydenta Jerzego Brzezińskiego.  - Chcemy być wyraziści – mówi i dodaje, że wykluczenie członków klubu leży w jego – jako przewodniczącego klubu - kompetencjach.  

Wiesław Grzymała i Mariusz Chrzanowski byli jedynymi członkami partii PiS w klubie radnych działającym pod jej szyldem. Teraz został tam tylko Chrzanowski. Ciekawostką jest fakt, że Wiesław Grzymała jest członkiem zarządu wojewódzkiego PiS, a ostatnio był kandydatem tej partii w wyborach do europarlamentu.
- W poniedziałek zadzwonił do mnie przewodniczący klubu i powiedział żebym nie był zaskoczony bo dokonał zmian w składzie klubu i zostałem z niego wykluczony – relacjonuje Grzymała. - Więcej nic na ten temat nie wiem. Dla mnie było to zaskoczeniem – dodaje. 

Wraz z Grzymałą z klubu PiS został wykluczony także radny Paweł Borkowski. Obaj radni w środowym głosowaniu w sprawie przyjęcia planów zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie ulic Wyszyńskiego, Sikorskiego, Katyńska umożliwiających tu budowę galerii handlowej z hipermarketem wstrzymali się od głosu, podczas gdy inni członkowie klubu głosowali przeciw.

Choć, zgodnie ze słowami Chrzanowskiego obaj radni „od dłuższego czasu nie realizowali wewnętrznych ustaleń klubu”, przewodniczący klubu radnych PiS (pozostało w nim już tylko 6 członków) zapewnia, że klub ten nie zgodzi się na odwołanie Grzymały z funkcji przewodniczącego Rady Miasta.

Taką zmianą mógłby być zainteresowany klub radnych PO, który od kilku miesięcy (po wchłonięciu radnych z „Solidarnej Łomży”) jest największym klubem (ma 9 członków) w liczącej 23 osoby Radzie Miasta Łomży.  Członkowie tego klubu – Maciej Głaz i Jan Bajno – są zastępcami przewodniczącego Rady.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę