Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Krowie piękności...

Główne zdjęcie
Superczempionka krów w laktacji - Asia 1 Janusza Żochowskiego z miejscowości Kamińskie Wiktory gm. Poświętne

Należące do Stanisława Żochowskiego ze wsi Kamińskie Wiktory (gmina Poświętne) jałówka VELA 80 i krowa ASIA 1 zdobyły tytuł „superchempionów” wśród bydła mlecznego podczas odbywającej się w sobotę i niedzielę w Szepietowie XVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Ponad pół tysiąca zwierząt - krowy, konie, trzoda chlewna, owce, kozy a nawet i drób – zaprezentowało tu blisko 130 rolników z całego regionu.

Organizowana przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Wystawa Zwierząt Hodowlanych to największa tego typu impreza we wschodniej części kraju. Jak na mleczną potęgę przystało rolnicy do Szepietowa najwięcej przywieźli krów i jałówek. Na terenach Agroareny o miano najlepszych rywalizowało około 150 przedstawicielek krowich piękności.  
Specjalne jury poddawało skrupulatnej ocenie nie tylko wygląd zewnętrzny i grację poruszania się, ale także to co w krowie jest najważniejsze czyli ile mleka daje. Po długiej naradzie na tytuły zasłużyło 18 z nich. Dwie krowy wyróżniono tytułami „superczempionów”, 9 nazwano czempionami, a 7 wiceczempionami.

Wśród wyróżnionych tytułami były także zwierzęta zaprezentowane przez Adama Pietruszyńskiego z Łomży. Tytułu wiceczempionów zdobyły należące do niego METAXA 1 w kategorii jałowice niecielne w wieku w wieku 10-12 m-cy czarno-białe, czerwono białe, oraz SARNA w kategorii jałowice cielne.

Wystawa w Szepietowie, to nie tylko pokazy zwierząt, ale także pokaz maszyn - przyjechali znani producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych, firm paszowych – oraz Dni z Doradztwem Rolniczym, podczas których na poletkach doświadczalnych prowadzonych przez PODR rolnicy i inni zainteresowani mogli porównać efekt prób z różnymi odmianami zbóż, roślin pastewnych, przemysłowych i energetycznych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę