Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wakacyjny dyżur (dla) przedszkolaka

- Po raz pierwszy obserwujemy tak duże zainteresowanie miejscem dla dziecka w przedszkolu w czasie wakacji – zauważa Janina Szenk-Leszczyńska, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 15 przy ul. Kołłątaja 10, które jako jedyne w Łomży we wszystkie dni robocze lipca czeka na przedszkolaki. - W tej chwili ciągle ktoś się dopisuje, a ja nie mam nauczycieli... Są na urlopach.

Przedszkole nr 15 w roku szkolnym normalnie ma 100 miejsc w czterech grupach po 25 dzieci. Tymczasem do tej pory rodzice zapisali 130 dzieci, co oznacza, że wakacyjne grupy będą mogły liczyć ponad 30 dzieci.
- Już pięcioro dzieci jest na wakacyjnej liście rezerwowej, jednak sytuacja wyjaśni się dopiero w ciągu najbliższego tygodnia, od którego zależy, ilu jeszcze rodziców zechce zapisać dziecko – dodaje dyr. Szenk-Leszczyńska. - Natomiast na początku lipca zobaczymy, czy wszyscy chętni się zgłoszą, bo zdarza się, że ludziom zmieniają się plany życiowe i urlopowe.
Trudne do przewidzenia ruchy na „rynku” przedszkolnym, zdaniem pani dyrektor, wzięły się z tego, że dorasta pokolenie dzieci wyżu demograficznego. Drugim powodem jest fakt, że część osób brała urlopy w kwietniu ze względu na tańsze oferty biur turystycznych. Trzecia przyczyna to podjęcie pracy przez któregoś z rodziców, zwłaszcza że lato to okres prac sezonowych w rolnictwie za granicą.
Przedszkole przy ul. Kołłątaja 10 będzie czynne od godz. 6.30 do godz. 16.30. Opłata stała za pobyt dziecka wynosi 130 zł, a za wyżywienie – 3, 20 zł za każdy z 23 dni w lipcu, czyli łącznie prawie 204 zł. Są wakacje, więc nauki nie będzie wcale, tylko zabawy i zajęcia rekreacyjne pod opieką doświadczonych wychowawców.
W sierpniu wakacyjny dyżur „Piętnastka” przekaże Publicznemu Przedszkolu nr 5 przy ul. Sikorskiego 216.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę