Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Dziś zawisną...

Absolwentów gimnazjów czekają dziś spore nerwy. Zaczyna się finał ich starania o przyszłą szkołę. Po godzinie 15. szkoły ponadgimnazjalne w mieście ogłoszą listy przyjętych. Ci których na nich nie będzie będą mieli tydzień aby znaleźć sobie inną szkołę. Najwięcej osób nie dostanie się do II Liceum Ogólnokształcącego. Do tej szkoły zgłosiło się najwięcej chętnych. O przyjęcie do klasy pierwszej starają się 333 osoby, a miejsc jest tylko 179. Więcej kandydatów niż miejsc jest także w I LO – 216 na 187 i w III LO 257 na 227.

Wczoraj do południa szkoły prowadzące nabór w oparciu o system komputerowy (w systemie nie ma Liceum Katolickiego) przyjmowały od zarejestrowanych wcześniej uczniów kopię świadectwa i wyniki egzaminu gimnazjalnego. To właśnie od tych dokumentów, a właściwie sumy punktów za opisane w nich wyniki, będzie zależało czy uczeń dostanie się do wymarzonej (czyli tzw.  pierwszego naboru) szkoły. Przydziału dokona system komputerowy, a informacja o tym o godzinie 15.00 ma zostać wywieszona w szkołach (Do 29 czerwca 2009r. do godz. 15.00 uczniowie musza dostarczyć do szkoły oryginały świadectw i wyników egzaminu gimnazjalnego)
Jeśli któremuś z absolwentów gimnazjów nie uda się dostać do żadnej z trzech wskazanych wcześniej klas, będzie musiał wybierać w tym co pozostało. We wtorek 30  czerwca szkoły ogłoszą listy wolnych miejsc, a 1 i 2 lipca będzie prowadzony nabór uzupełniający. W czwartek za tydzień o godz. 15.00 będą ogłoszone ostateczne listy przyjętych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę