Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wakacje w Łomży na każdą (nie)pogodę

Piosenka Kabaretu Starszych Panów głosi, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. W Łomży znakomita większość nudzić się będzie na podwórku lub między telewizorem a komputerem – chyba że słońce i pogoda dopiszą, bo wtedy będzie można pójść na plażę albo na któreś z przyszkolnych boisk. Zaledwie ok. 2, 5 tysiąca z prawie 12 tys. uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wyjedzie na kolonię, obóz czy biwak. Regionalny Ośrodek Kultury w lipcu i sierpniu będzie zamknięty na cztery spusty. Trochę zajęć twórczych proponuje dzieciom i młodzieży Miejski Dom Kultury DŚT, zaś w Centrum Katolickim można spędzić „wakacje z Panem Bogiem”.

- Z przykrością muszę stwierdzić, że mamy zbyt mało kadry i zbyt mało pieniędzy, żeby organizować zajęcia w wakacje – przyznaje Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. - W lipcu i sierpniu ROK będzie zamknięty, ale przygotujemy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża i warsztaty Zespołu Pieśni i Tańca Łomża.
Trochę ciekawiej będzie w Miejskim Domu Kultury DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Jak co roku, odbywa się tam wakacyjna akcja „Szukamy talentów”. Instruktorzy zapraszają na zajęcia, których owocem bywa odkrycie przez dziecko pasji, rozwijanej potem w ciągu roku szkolnego.
Zajęcia wokalne rozpoczął już Bernard Karwowski, bardzo lubiany przez dzieci i młodzież założyciel Studia Piosenki PopArt. Prowadzone przez niego zabawy z piosenką i muzyką odbywają się od 22 czerwca do 4 lipca w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 10-11.30.
W poniedziałek, 29 czerwca wystartują trwające co dzień do 3 lipca warsztaty plastyczne, na które zaprasza Anna Bureś. Dzieci i młodzież będą malować, rysować i lepić w pracowni plastycznej MDK-DŚT przy ul. Dmowskiego 2 c. Za kilka dni ustalone zostaną godziny warsztatów artystycznych - będzie można poznać je, dzwoniąc na numer: 086 216 32 26.
Roztańczone małżeństwo Beaty i Marka Kisielów poszuka talentów w dniach 27 - 31 lipca w godzinach 10 – 12. Pani Beata zaprasza do MDK-DŚT na zajęcia z tańca w stylu hip hop, zaś pan Marek – w stylu breakdance. Oboje zachęcają zwłaszcza początkujących, żeby pokonali nieśmiałość i spróbowali sił na parkiecie w zabawowej i życzliwej atmosferze.  
Z kolei Magda Sinoff, oddana od ponad 10 lat sztuce wokalnej i swoim wychowankom z rozśpiewanej grupy eMDeK, poprowadzi zajęcia otwarte codziennie od 24 czerwca do 4 lipca (bez soboty i niedzieli) w godz. 10 – 12 w MDK-DŚT.
- Każdy może do nas przyprowadzić dziecko, jeśli uważa, że pociecha bezczynnie spędza czas wakacyjny – zachęca Katarzyna Karwowska, kierownik świetlicy socjoterapeutycznej Caritas przy ul. Giełczyńskiej 20, w której opiekunami są osoby z wykształceniem pedagogicznym. - Będą gry i zabawy, konkursy i zajęcia sportowe w ogrodzie biskupim, prelekcje i profilaktyczne pokazy filmowe. Wszystkim dzieciom zapewnimy posiłek  i otoczymy je troskliwą i fachową opieką - na pewno nie będą się nudzić!
Zajęcia w świetlicy będą odbywały się od 10 do końca sierpnia w godz. 12 – 16 (lub nawet do godz. 18, w zależności od liczby dzieci i potrzeb rodziców). Informacje można uzyskać pod numerem tel. pani kierownik: 662 056 798. Na otwarte półkolonie w lipcu i sierpniu zaprasza też  parafia św. Andrzeja Boboli przy ul. Wąskiej 83.
W poniedziałek, 29 czerwca ruszają wakacje z Panem Bogiem, czyli coroczny cykl imprez, prowadzonych latem w dni robocze tygodnia  przez wolontariuszy Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II przy ul. Zawadzkiej 55.
- Zabawy, konkursy i wycieczki poprzedzamy modlitwą o godzinie 10, a kończymy o godz. 15  - informuje ks. Andrzej Godlewski. - Również później do godz. 19 dzieci i młodzi będą mogli spędzać czas indywidualnie, korzystając z sali sportowej, gdzie jest stół do tenisa i bilard, oraz z siłowni. Serdecznie zapraszamy!
Biuro kultury i sportu ratusza informuje, że „w budżecie miasta, poza kwotą 63 tys. zł na utrzymanie kąpieliska miejskiego, nie ma wydzielonych środków finansowych na wypoczynek wakacyjny”. Kluby sportowe i stowarzyszenia, które organizują obozy, korzystają z dotacji w ciągu całego roku, dlatego nie jest możliwe wskazanie, jaką część pieniędzy przeznaczają na formy związane z wypoczynkiem. Na boiskach przy szkołach nr 4, 5, II LO i ZSDiG przez całe wakacje będą odbywały się zajęcia pod opieką studentów III roku WF na PWSIiP w Łomży. UKS 9 w hali sportowej przy SP nr 9 zorganizuje otwarte spotkania z koszykówką 2, 16 i 30 lipca. Czynna będzie Galeria Sztuki Współczesnej i Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Długiej 13 z wypożyczalnią i czytelnią, pięcioma punktami filialnymi oraz oddziałem dla dzieci przy ul. 3 Maja. Ciekawa książka dobra jest przecież na każdą pogodę.       

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę