Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

PWSIiP będzie płaciła studentom...

Główne zdjęcie
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Ponad 3,5 mln ma otrzymać Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na stypendia w ramach tzw. kierunków zamawianych. Choć projekt uczelni znalazł się dopiero na 47 miejscu listy rankingowej, a przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 200 mln zł wystarczyło tylko na realizację 27 z nich, to jak podało Polskie Radio Białystok powołując się na Bartosza Lobę, rzecznika prasowego resortu, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem uczelni zwiększono pulę środków z 200 do 380 mln zł, dzięki czemu zrealizowane mają być wszystkie (59) projekty pozytywnie ocenione w konkursie.

To oznacza, że na terenie województwa podlaskiego pieniądze dostaną trzy państwowe uczelnie:  Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W przypadku tej ostatniej zaakceptowano projekt o nazwie „Informatyka, Automatyka i Robotyka – kierunkami przyszłości”. Na jego realizacje ministerstwo z funduszy unijnych (w ramach Poddziałania 4.1.2 Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) przeznaczy 3 mln 658 tys 798 zł.

Łącznie na konkurs zgłoszono aż 163 wnioski. Ponad sto z nich uzyskało ocenę negatywną.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę