Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość za: PAP

Kasa z UE na tereny inwestycyjne w Kolnie

Blisko 10,2 mln zł będzie kosztowało przygotowanie w Kolnie terenów inwestycyjnych dla firm. Władze miasta i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisały w poniedziałek w Warszawie umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków UE. Projekt „Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie” będzie dofinansowany z programu „Rozwój Polski Wschodniej” kwotą ponad 8,7 mln zł.

W ramach projektu w Kolnie, dla inwestorów zostanie przygotowanych 10 hektarów gruntów, do których będzie doprowadzona infrastruktura techniczna: prąd, drogi, kanalizacja, sieć telekomunikacyjna, wodociągi.
Zgodnie z zasadami projektu na tym terenie będą mogły się ulokować firmy, które zainwestują w innowacyjne technologie. Miasto ma podpisany list intencyjny z jedną z firm, trwają rozmowy z kilkoma innymi. Nawiązało też kontakty z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz firmami consultingowymi, które pomagają w nawiązywaniu kontaktów handlowych z potencjalnymi inwestorami.

Kolno jest drugim po Zambrowie miastem w województwie, które zawarło umowę z programu „Rozwój Polski Wschodniej” na przygotowanie terenów inwestycyjnych. Podlaskie ma z tego programu do dyspozycji 386,8 mln euro


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę