Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Muzeum wyremontuje Chojnowski

Główne zdjęcie
Zabytkowy budynek Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży

Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Jarosława Chojnowskiego z Łomży, wyremontuje i zmodernizuje zabytkowy budynek Muzeum Północno-Mazowieckiego przy ul. Dwornej 22 w Łomży. Firma ta przedstawiła najtańszą ofertę i wygrała konkurs ogłoszony przez ratusz. Muzeum ma być wyremontowane za pieniądze pozyskane z funduszy unijnych. Całość prac ma pochłonąć prawie 4 mln zł.

W ramach prac remontowych zabytkowy budynek zyska nie tylko nowy dach i odnowione elewacje, ale przede wszystkim zostanie przygotowany do prezentacji zgromadzonych w Muzeum skarbów. Wyremontowane i dostosowane do potrzeb muzeum zostaną sale wystawiennicze, w których pojawi się nie tylko nowy parkiet, czy instalacje elektryczne i przeciwpożarowe, ale także odpowiednia dla cennych zbiorów choćby bursztynu klimatyzacja i wentylacja.
Poza tym zostanie także nadbudowany dachu dwuspadowego nad dawną salą gimnastyczną dzięki czemu powstanie nowa sala, od strony muzealnego dziedzińca przeszklony szyb windowy umożliwiający dostanie się do pomieszczeń muzealnych także osobom niepełnosprawnym ruchowo.
Na przetarg ogłoszony przez ratusz wpłynęło sześc ofert, z których większość została przygotowana przez łomżyńskich przedsiębiorców. Jak kilka dni temu informował Łukasz Czech z biura prasowego ratusza najtańsza opiewała na kwotę prawie 4 milionów złotych, najdroższa zaś sięgała 4,8 mln zł, przy czym urząd szacował koszty modernizacji na blisko 5,2 mln zł. W piątek specjalna komisja dokonała wyboru najtańszej oferty, bo zgodnie z zamówieniem było to jedyne kryterium. Wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Jarosława Chojnowskiego z Łomży. Firma ta w ubiegłym roku wygrała miejski przetarg na  „Modernizację i termomodernizację budynku Szkoły nr 5 w Łomży”, a wcześniej wchodziła w skład konsorcjum które w ramach także dofinansowywanego z środków europejskich projektu „Renowacja zabudowy centrum miasta Łomża – etap I” na zlecenie miasta modernizowała osiem dużych budynków mieszkalnych  zlokalizowanych przy ulicach: Długiej, Krótkiej, Dwornej i Sienkiewicza w Łomży.

Dodać wypada, że ojciec przedsiębiorcy - Jan Chojnowski, który zawodowo także działa w branży remontowo budowlanej -  jest radnym miasta (klub „Samorządowe Porozumienie Łomży”) i zasiada w komisjach Gospodarki Komunalnej oraz Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę