Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczna prędkość

Blisko 120 skontrolowanych kierowców, z których aż 83 jechało zbyt szybko. Fotoradar zarejestrował w sumie prawie 200 przekroczeń prędkości. Niestety byli też i tacy, którzy za kierownicę usiedli po alkoholu. To wyniki piątkowej akcji policjantów z drogówki na drogach krajowych województwa podlaskiego. Wśród dróg pod „nadzorem” znalazła się także „61”.

Radary, fotoradary, nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami, służbowe motocykle oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości kierowców – tak wczoraj policjanci drogówki wspólnie z inspektorami transportu drogowego oraz strażnikami miejskimi przeprowadzili działania „Prędkość”. W ciągu ośmiu godzin akcji na krajowej 8, 19, 65 i 61 funkcjonariusze skontrolowali blisko 120 pojazdów. W aż 83 przypadkach okazało się, że kierowcy jechali zbyt szybko. Fotoradar zarejestrował w sumie prawie 200 przekroczeń prędkości. Drugie najczęstsze przewinienie jakiego dopuszczali się kierujący to nieprawidłowe wyprzedzanie. W sumie za popełnione wykroczenia mundurowi ukarali mandatami 110 osób. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni mieszkaniec Gródka jadący motocyklem. Czujne oko fotoradaru zarejestrowało suzuki, którym jechał dwukrotnie. Najpierw w Grabówce mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 48 km/h. Następnie w miejscowości Kolonia Sobolewo jego maszyna mknęła 154 km/h w miejscu, gdzie prędkość jest ograniczona do 90 km/h. Został za to ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 700 złotych i 18 punktami karnymi. Niestety nie obyło się także bez osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu. Jedną z nich był zatrzymany w Kolnicy jadący fordem mondeo 19-letni mieszkaniec tej miejscowości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. Mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie wyprzedzał inne auto na linii podwójnej ciągłej.
Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna wypadków, często tragicznych. Także nie zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych potęguje skutki tych zdarzeń. Dlatego też podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości – zapowiadają policjanci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę