Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Wakacje, znowu są wakacje

Około 5,7 mln dzieci i młodzieży w Polsce, w tym prawie 12 tys. uczniów z Łomży, właśnie zakończyło rok szkolny i zaczęło wakacje. We wszystkich szkoła w mieście rano odbyły się uroczyste akademie połączone z rozdaniem świadectw, a później, mimo kiepskiej pogody, już tylko wakacje.

Z danych ratusza wynika, że najwięcej uczniów w Łomży – 5553  - zakończyło naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Wakacje zaczęło także niemal 4 tysiące dzieci z podstawówek i 2213 z  gimnazjów.

Z przeprowadzanych co roku przez CBOS sondaży wynika, że na wakacje wyjeżdża mniej niż połowa dzieci. W zeszłym roku mniej niż połowa badanych z gospodarstw domowych, w których są uczniowie (46 proc.) zadeklarowała, że była w stanie zapewnić wszystkim swoim dzieciom co najmniej tygodniowy wypoczynek poza miejscem zamieszkania. W co siódmym gospodarstwie domowym (14 proc.) na wakacje wyjechała tylko część dzieci. Natomiast dwie piąte badanych (40 proc.) przyznało, że żaden uczeń z ich gospodarstwa domowego nie wypoczywał przez tydzień lub dłużej poza miejscem zamieszkania. Najczęstszym powodem spędzania przez dzieci wakacji w domu jest brak pieniędzy.
Z sondaży CBOS wynika też, że z roku na rok latem pracuje co raz więcej dzieci i młodzieży. Podczas ostatnich wakacji pracę zarobkową podjęli uczniowie z co trzeciego gospodarstwa domowego. Pracowali przede wszystkim uczniowie szkół średnich - aprobuje to ponad 80 proc. ankietowanych. (za onet.pl)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę