Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Do trzech razy sztuka... ŁCK(F)

Od 650 tys zł do grubo ponad 2 mln złotych – tyle chcą firmy za opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej Łomżyńskiego Centrum Kultury z salą widowiskowo – sportową. Obiekt, zgodnie z planami władz miasta, ma stanąć przy ulicy Zawadzkiej, a jego główną częścią ma być wielka – zdolna pomieścić nawet więcej widzów niż stadion miejski - hala sportowa przystosowana do pierwszoligowych rozgrywek piłki ręcznej.

To już trzeci przetarg, który ogłosiło miasto poszukując wykonawcy projektu. Tym razem wpłynęły 3 oferty.
- Najtańsza z nich opiewa na niecałe 650 tys. zł, najdroższa zaś jest od niej wyższa aż o prawie 1,5 mln zł – podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.
Obecnie trwa analiza czy zgłoszone oferty spełniają wszystkie wymagania.

Zgodnie z zapisami zamówienia hala widowiskowo-sportowa na ma pomieścić minimum 3 000 widzów, ale projektanci powinni przewidzieć możliwość zwiększenia liczby miejsc nawet do 4 000 poprzez zastosowanie loży i balkonów, teleskopowo rozsuwanych trybun itp. Powinna być zaprojektowana według wytycznych Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej i m.in. umożliwiać transmisję telewizyjną w jakości HD.

Cześć „kulturalna” Łomżyńskiego Centrum Kultury była by znacznie mniejsza i w opinii osób zajmujących się upowszechnianiem kultury na potrzeby miasta niewystarczająca.

Przypomnijmy, że przed dwoma laty koncepcję ŁCK „na zlecenie” miasta przygotowali architekci opłaceni przez kieleckiego developera Echo Investment, który przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej chce wybudować galerię handlowa z hipermarketem. Wówczas to zastępca prezydenta Łomży Marcin Sroczyński tak tłumaczył radnym, dlaczego to właśnie ta firma ma opracować koncepcję obiektu:
- Wykonanie koncepcji budowy Łomżyńskiego Centrum Kultury mamy zapisane w tegorocznym budżecie, a Echo Investment samo zaproponowało nam, że ją wykona dla miasta. To dobra dla nas wiadomość, bo nie będziemy musieli wykładać miejskich pieniędzy na wykonanie koncepcji. (zobacz: Wielka (szara) wizja Łomżyńskiego Centrum Kultury)

Dodajmy, że powstała wówczas koncepcja nie jest brana pod uwagę przy obecnym zamówieniu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę